Už jsem čtenář!

Městská knihovna Blansko se snaží pro četbu získat děti už od nejmladšího věku. Proto k nám zveme už maminky s malými dětmi i žáčky mateřských škol. A také proto jsme se zapojili do projektu, který na podporu čtenářské gramotnosti a rozvoje čtenářských návyků vyhlašuje každoročně Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.

Název projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka vystihuje, že snaha knihoven i škol o to, aby děti četly rády, je završena vydáním originální knížky pro začínající čtenáře.

Slavnostní předání knihy je pro děti a rodiče odměnou i další motivací.

Od 11. do 13. června 2013 navštívilo dětské oddělení knihovny postupně na 130 prvňáčků z blanenských základních škol. Nepřišli jen do knihovny, ale zároveň vstoupili do světa literatury, do království písmen, slov a vět. Čekala je zkouška, při které předvedli, co už dovedou. Pak také slib čtenáře, pasování na čtenáře a radost z diplomu a knihy. Letos to byla knížka básniček Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky od Radka Malého.

Velký dík patří starostovi města Blanska ing. Lubomíru Toufarovi, který se samotného pasování dětí ujal.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.