Beethovenovy symfonie s docentem Navrátilem

Hudební oddělení Městské knihovny Blansko zve na hudební přednášku muzikologa doc. PhDr. Miloše Navrátila, CSc. Beethovenova Osudová a Pastorální symfonie v podání Revolučního a romantického orchestru za řízení J. E. Gardinera.

Ludwig van Beethoven patří mezi nejslavnější světové hudební skladatele. Je považován za génia ve svém oboru, protože hudbou a také myšlenkami předstihl svoji dobu. Byl dlouho nepochopen a neuznáván. Uznání se dočkal až s velkým časovým odstupem.

Složil doslova neuvěřitelné skladby. Hudební beseda připomene jeho největší a nejznámější díla. Osudová symfonie se stala ikonou klasiky a znázorňuje prožitek zápasu člověka s nemilosrdným životním osudem.

Pastorální symfonie je asi nejvlídnější symfonie a představuje obrazy přírodních scenérií.

Akce se uskuteční v úterý 12. listopadu 2013 v 18 hodin v dětském oddělení Městské knihovny Blansko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení, Kalendář. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.