Nový časopis v dětském oddělení

KamarádiNabídka časopisů pro děti je v knihovně rozšířena od letošního roku o časopis KAMARÁDI, který je vydáván čtyřikrát ročně občanským sdružením Zaedno.

Podtitul Časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu napovídá, že se v něm setkáme s jazyky národnostních menšin. Najdete v něm texty ve slovenštině, polštině, srbštině, vietnamštině, ruštině, němčině a jiných jazycích. Stejné texty si ovšem můžete přečíst i česky.

Kromě toho nabízí hry, hádanky, nápady na tvoření i vaření méně známých jídel.

Sympatické je, že jednotlivá čísla nás všechny mohou také poučit – třeba o životě včel, krajových zvycích nebo také o slovanských bozích, které většinou neznáme tak dobře jako ty řecké.

Hry se dají hrát také na webových stránkách časopisu kamaradi.zaedno.org .

Určení je tedy hodně široké – číst si ho s dětmi mohou jak příslušníci menšin, stejně tak ho ale využijí rodiče i učitelé s dětmi česky mluvícími.

Poslední číslo je k dispozici pouze v knihovně, ty starší si v dětském oddělení Městské knihovny Blansko můžete půjčit domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.