Bylo u nás temno…

I tak by se dala nazvat – s velkou dávkou nadsázky – přednáška, která se uskutečnila v úterý 13. května v Městské knihovně Blansko. Poslouchat nepřišel nikdo jiný, než členové blanenské pobočky sdružení nevidomých a slabozrakých (SONS).

Tito si opět v hojném počtu přišli vyslechnout něco o životě známé osobnosti, tentokráte o životě Aloise Jiráska. Dopolední hodinka byla doplněna ukázkami ze Starých pověstí českých, kdy jsme si připomněli vládu kněžny Libuše, pověst o Bruncvíkovi nebo například mistra Hanuše a jeho orloj. Pořad o životech, tvorbě a samozřejmě také o poslechu audio ukázek se stal již tradiční akcí, kterou knihovna jako ryze soukromý pořad pro SONS pořádá.

Zdá se vám už v názvu jakási pomyslná drzost a ironie? Vůbec ne! Většina těchto „frekventantů“ totiž bere svůj handicap s humorem, umí se sami sobě zasmát a udělat si legraci z toho, co jim život přichystal. O to jsou všechna tato setkání příjemnější a uvolněnější.

Můj dík tedy takto patří všem, kteří přišli poprvé a stále se k nám (snad rádi) vrací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Hudební oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.