LETOŠNÍ NOC S ANDERSENEM V BLANENSKÉ KNIHOVNĚ

Program na podporu dětského čtenářství byl letos v blanenské knihovně připraven už potřinácté.

Je součástí nyní už celosvětového projektu, který pořádá Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Stali jsme se tak jedním z 1450 registrovaných míst, která zapojila celkem 90 tisíc dětí.

Na to, kde všude je akce pořádána, je možno se podívat na http://mapa.nocsandersenem.cz/.

I když 19 děvčat a chlapců odešlo z Městské knihovny Blansko spát domů, nejrůznějších zábav si děti užily i tak bohatě.

Celý večer byl věnován životu na hradech. Kromě předčítání, tentokrát z knihy Ducháčkovic rodina aneb Strašidla mezi námi od Sandry Vebrové, je čekalo luštění úkolů, malování erbů a hádání zvířat podle zvuků. Podstoupily také různé zkoušky – jak jim funguje paměť, jak znají středověká řemesla nebo bylinky na lektvary. Nechyběly také zkoušky pohybové šikovnosti, třeba v hodu penízků do hradní studny nebo v házení míčkem do pusy hladového strašidla.

Za splnění úkolů se dostávaly nejprve klíče, z nichž jen jeden otevřel dveře tajné komnaty s hradním duchem. V ní se plnily další úkoly, které přinesly indicie k nalezení pokladu. Truhličku nakonec našly, ale ta byla prázdná. Zase musely luštit šifry, aby je nápověda dovedla už k hrnci plnému čokoládového zlata.

Drahoslava Křivánková, Miroslava Libichová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dětské oddělení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.