GENEALOGIE III.

Na období leden až duben 2017 připravila Městská knihovna Blansko čtyřdílný cyklus přednášek s besedou pod označením GENEALOGIE III., který navazuje na dva předchozí.

Tento cyklus je určen jednak pro ty, kdo již mají základní rodokmen hotový. Vědí, kdy se osoby, o které se zajímají, narodily, oženily (vdaly), zemřely a rádi by jim přidali další „lidský rozměr“ a již nemají žádného pamětníka, kterého by bylo možné se zeptat (popřípadě si chtějí „kriticky ověřit“ různé historky).

GENEALOGIE III. může rovněž zaujmout i fanoušky regionální historie a historiografie. Blíže totiž seznámení s dalšími typy archiválií v různých archivech a jejich vzájemnými vztahy (jak se informace navzájem doplňují). Hovořeno bude o pozemkových knihách (kde je najdeme a jak s nimi pracovat – co vše obsahují) a také o možnostech bádání v justičních (soudy), školských a finančních (katastry) fondech. Svoje místo budou mít i speciální případy (zachované osobní spisy různých zaměstnanců, zejména státních –  učitelů apod.).

Přednášet bude ředitelka Státního okresního archivu v Blansku PhDr. Božena Kovářová.

První přednáška se uskuteční ve středu 25. ledna 2017 od 17 hodin v KULTURCE Městské knihovny Blansko.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments