Od koněspřežky k blanenským tunelům

Jak vznikala trať, jednotlivé tunely nebo nádražní budovy? Jak se trať v průběhu času měnila a čím se na ní jezdilo? Na tyto i další otázky odpoví amatérský historik a badatel Milan Sýkora ve své přednášce, která bude zároveň zahájením navazující výstavy k výročí 170 let zprovoznění železnice Brno – Česká Třebová a bude dokumentovat na zajímavém obrazovém materiálu vznik, vývoj i současnou podobu trati, tunelů i okolí železnice na Blanensku.

2 komentáře u Od koněspřežky k blanenským tunelům

1. avatar Pavel Stejskal napsal:

Škoda, že je výstava tak krátká. Ve Svitavách v Městském muzeu a galerii se připravuje k výročí trati z Brna do České Třebové také výstava. Začíná se 1.6. a končit bude 22. září.

2. avatar Lukáš Dlapa napsal:

Dobrý den pane Stejskale,
    samotné nás to mrzí, že výstava nebude delší, ale bylo to tak nastaveno po domluvě s panem Sýkorou. Všechny vystavované exponáty jsou z jeho sbírky a obsahují i historicky cenné kousky, které si chce pan Sýkora ohlídat. A přece jen naše výstavní místnost je spíš taková nevýstavní 🙂 (Nejsme galerie – nemáme vitríny s pevnými skly, kamerový systém, kustody apod.)
    Pan Sýkora ale bude po celou dobu výstavy (2 dny) přítomen přímo ve výstavní místnostni. Takže ideální příležitost se s ním o vystavených exponátech pobavit 🙂