Vánoce 2021

Milí čtenáři, návštěvníci a příznivci blanenské knihovny,
přejeme vám příjemné a poklidné prožití vánočních svátků v kruhu těch nejbližších a do nového roku hlavně zdraví, radost, klid a pohodu. Letošní rok byl, stejně jako ten loňský, poněkud netradiční. Zkusili jsme mnoho nového – výdejní okénko, půjčování přes rezervace a odložení, nabídli jsme vám možnost vyzvedávat si výpůjčky v samoobslužném boxu, nainstalovali jsme před knihovnu našeho Knihožrouta pro vracení knih, přešli jsme do on-line prostředí v rámci pořádání besed pro školy a takto bychom mohli pokračovat ještě na mnoha řádcích. Stejně tak jsme mnoho chystaných akcí museli kvůli omezením zrušit. Vnímáme tuto dobu jako jistý milník, kdy jsme byli postaveni do nové situace, na kterou je třeba adekvátně reagovat. Věříme, že krize jsou vždy společenským hybatelem a přinesou pozitivní změny.
Už se ale těšíme na příští rok, kdy pevně věříme, že všechny restrikce pominou a bude možné se zase pravidelně osobně setkávat bez větších omezení.
Jsme rádi, že nám zůstáváte i v těchto nelehkých časech nakloněni a zachováváte nám svou přízeň.
Vaši knihovníci