Představení knihy Pavla Svobody o blanenských výtvarnících

Město Blansko se může pochlubit nejen celou řadou významných rodáků, ale i zajímavými lidmi, kteří přišli do regionu za prací nebo novým domovem. Mezi nimi je také mnoho výtvarných umělců, kteří v městě Blansku i jeho krásném okolí našli a stále nacházejí cenný zdroj inspirace a námětů pro svá díla. Podíl má na tom jistě i zdejší genius loci, střet průmyslového města na řece Svitavě s tajemnou krásou žlebů a jeskyní Moravského krasu na ponorné řece Punkvě.

O tom všem bude nová publikace Pavla Svobody, blanenského kulturního atašé, kterou představí a poví něco jejím vzniku a příbězích v pozadí. Knihu bude možné na místě zakoupit s věnováním autora.

Kdy: čtvrtek 13. října 2022 v 17.00 h
Kde: multifunkční místnost knihovny, 4. patro