Zdeněk Motyčka: Z nových světů podzemních

Nenechte si ujít poslední doprovodnou přednášku k výstavě mladých výtvarníků a keramiků ZUŠ Pod povrchem. Čeká nás vyprávění Zdeňka Motyčky o expedicích českých speleologů do fascinujících podzemních světů Mexika a Číny, kde se jim v uplynulých letech podařily mimořádné objevy nových jeskyních systémů.

Zdeněk Motyčka *4. 2. 1969 – speleolog, potápěč, fotograf. Zkoumání jeskyní se věnuje od roku 1983. Objevil a prozkoumal stovky jeskyní v mnoha částech světa, kromě Moravského krasu působil na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Rakousku, Slovinsku, Francii, Černé Hoře, Mexiku, Číně a řadě dalších zemí. Více než 30 let se rovněž věnuje fotografování v jeskyních, jeho snímky můžete vidět v mnoha časopisech, publikacích a knihách, z nichž některé i sám vydal. Od roku 1984 je členem České speleologické společnosti, od roku 2009 je členem americké National Speleological Society. V letech 2004–2013 působil jako předseda České speleologické společnosti. Od roku 2017 je viceprezidentem Mezinárodní speleologické unie – UIS. Společně s rodinou žije v Rudici.

Kdy: čtvrtek 23. března 2023 v 18.00 h
Kde: multifunkční místnost knihovny, 4. patro