Komentovaná procházka pod stromy zámeckého parku

10.–11. června 2023 proběhne Víkend otevřených zahrad. Přijďte s námi strávit příjemné nedělní odpoledne procházkou zámeckým parkem, pomyslným zeleným srdcem Blanska, jehož historie sahá až do 18. století. Zaměříme se na zajímavé dřeviny, ale i úpravu parku s ohlédnutím do jeho podob a využití v minulosti.

Průvodcem nám bude dendrolog Mgr. Zdeněk Špíšek, Ph.D., z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, blanenský rodák, ochránce a popularizátor stromů Blanenska a Moravského krasu. Se zajímavostmi z historie zámku a parku nás seznámí archeolog Muzea Blanenska Mgr. Marek Novák, PhD.

Kdy: neděle 28. května 2023 v 16.00–17.00 h
Kde: sraz na zámeckém nádvoří v 16.00